Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024
28.08.2023

Väliskuraatorid tutvuvad Eesti kaasaegse etenduskunsti paremikuga

PRESSITEADE28.08.2023
Eesti Teatri Agentuur
Draama festival

Väliskuraatorid tutvuvad Eesti kaasaegse etenduskunsti paremikuga

4.–7. septembrini toimub taas Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestival. Juba üheksandat sügist reisivad Eestisse teatrikuraatorid ja festivalijuhid üle maailma, et kogeda siinse kaasaegse etenduskunsti välja viimase hooaja silmapaistvamaid lavastusi. Eesti Teatri Agentuuri ja DRAAMA festivali koostöös sündivat esitlusfestivali külastab umbes kolmkümmend kuraatorit üle maailma – Saksamaalt, Suurbritanniast, Hispaaniast, Ungaris, Horvaatiast, Šveitsist, Slovakkiast, Singapurist, Indiast, Kolumbiast, Ukrainast, Norrast, Rootsist, Belgiast, Gruusiast, Tšehhist, Islandilt, Itaaliast, Leedust, Lätist ja Soomest.
Festivalietendused toimuvad nelja päeva jooksul nii Tallinnas kui Tartus. Programmi kuuluvad Juhan Ulfsaki lavastus “Teoreem”, mis põhineb Pier Paolo Pasolini poeetilisel jutustusel radikaalsetest muutustest inimeses ja ühiskonnas, Netti Nüganeni “Müüt: päeva äärel”, mis pärjati 2022. aasta parima etenduskunsti lavastuse preemiaga, Sveta Grigorjeva pehme vastus agressiivsele maailmale “Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”, Liisa Saaremäeli kontsert-lavastus “SCREAM BOX”, mis võtab vaatluse alla tillukese kõri ja hiiglasliku hääle, Jarmo Reha kõnekoosolek, salongiõhtu ja rituaal “Divide et Impera”, Lauri Lagle katkematu muusikaline rännak “Ainult jõed voolavad vabalt” ning Hanna Kritten Tangsoo ja Sigrid Savi tantsu, skulptuuri, muusika ja fitnesstrampliinide kompott “COWBODY / Oh wow, it’s you!”. Lisaks on esitlusfestivali külalistel erakordne võimalus näha suurel ekraanil Ene-Liis Semperi, Tiit Ojasoo ja Olari Eltsi suurlavastuse “Macbeth” salvestust.

Alates 2013. aastast toimuva Eesti kaasaegse etenduskunsti esitlusfestivali peamiseks eesmärgiks on laiendada ja tugevdada Eesti etendusasutuste kontakte välisriikidega ning suurendada võimalust, et väärt lavastused ka Eestist kaugemale jõuaks. Eesti Teatri Agentuuri esitlusfestival on olemuselt kaasaegse alternatiivse etenduskunsti festival. Festival on peaasjalikult suunatud mõnekümnele kutsutud külalisele, kelle ootused ja lootused festivali osas on leida uusi lavastusi, kontakte, koostööpartnereid ja kunstnikke, keda oma festivalidele või teatrimajadesse külla kutsuda.

Festivali koduleht:
https://teater.ee/festivals/estonian-performing-arts-showcase-draamamaa-weekend/?lang=en

Lisainfo:
Liisi Aibel
Eesti Teatri Agentuur
+372 55 90 7002
liisi@teater.ee