Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

Sihtasutuse Eesti Teatri Festival asutasid Eesti Teatriliit ja asjaosalised eraisikud 2004. aastal eeskätt selleks, et paremini korraldada samanimelisi sündmusi. Kuid mitte ainult. Festivalikorraldaja ainulaadselt positsioonilt on hea areneda teatri ja teatritegijate partneriks ka muudes küsimustes.

Sihtasutuse tegemiste ühisnimetajaks on soov toetada head Eesti teatrit. Väikese rahva vaimu- ja kultuurielus on teatril asendamatu roll. Eestis esietendub aastas üle saja uuslavastuse, publikuarv teatritel kokku ulatub aga üle miljoni ja pigem kasvab kui kahaneb. See aga ei tähenda, et paremini enam ei saakski. Uuringud näitavad, et kolm neljandikku eestimaalastest tahaks rohkem teatris käia, kuid takistuseks on liiga kallis pilet, teatri kaugus elukohast või lihtsalt ajapuudus. Teatri tahaplaanile vajumises kultuuritarbimisvalikutes mängib rolli ka tihti negatiivsele keskenduv meediakajastus. Vahel annavad sellele põhjust ka kunstnikuna laisaks jäänud teatritegijad ise.

Sihtasutuse Eesti Teatri Festivali eesmärk on neid takistusi vähendada. Mitmel Eesti Teatri Festivalil on see õnnestunud. Parim Eesti teatrist on olnud ajas ja ruumis kontsentreeritult ning võrdse piletihinnaga kättesaadav kõigile huvilistele. Eesti lavastuste paremiku koondamine on mõjunud innustavalt ka tegijatele ning aidanud hea teatri üle uudisekünnise ka ilma skandaalideta. Sihtasutus töötabki selle nimel, et kõike seda aastast aastasse korrata ja üha enam saadud kogemusi rakendada hea teatri toetamiseks ka festivalide vaheaegadel.

Sihtasutuse tegevust suunab viieliikmeline nõukogu.

HEDI-LIIS TOOME
SA Eesti Teatri Festivali juhataja
+372 5660 6141‬ / hediliis@festival.ee

SA Eesti Teatri Festivali nõukogu
Velvo Väli (esimees)
Urmas Klaas
Anu Lamp
Kertu Saks
Heigo Teder