Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024
16.06.2020

Draama festivali programm on avalik

Eesti Teatri Festival
Pressiteade
8.06.2020

Draama festivali programm on avalik

Eesti teatri festival Draama 2020 toimub 8.-13. septembrini Tartus. Selleaastase festivali programmi ühe osa moodustavad Tartu teatrite küllakutsed teistele Eesti teatritele ning teise osa 2019. aasta teatriauhindade nominendid ja laureaadid. Lisaks on festivalil ka mõned käesoleva aasta lavastused ning üks esietendus.

Festivali kava on kokku pannud festivali juht ja kuraator Hedi-Liis Toome.

„Programmis väljendub Eesti teatri mitmekesisus  - kohal on nii tudengid kui kaasaegse ja klassikalise teatri tipud. Festivali teemaks on ootamatult kujunenud küllatulek”, ütleb Toome. „Pärast kevadet, kus inimesed olid sunnitud nädalaid kodus istuma, on küllatulekust või -minekust saanud midagi erilist. Kuigi ka suvel on võimalik eritingimustel teatrisse minna, loodan, et just Draama on üks esimesi taaskohtumisvõimalusi nii saalis kui laval olijatele. Publik on teatritegemise eelduseks ja tartlaste ning lõunaeestlaste erakordselt suur huvi Draama festivali vastu on endiselt oluliseks põhjuseks, miks Eesti teatrid Tartusse peaksid külla tulema.”

Teatri Must Kast kutsel jõuab Tartusse Draamale Sõltumatu Tantsu Lava ja Zuga Ühendatud Tantsijate koguperelavastus „2 + 2 = 22”, Tartu Uus Teater on kutsunud Kanuti Gildi SAALi lavastuse „Lighter Than Woman”, Vanemuine Eesti Draamateatri „Linnade põletamise”, Karlova Teater VAT Teatri „Kosmilised saialilled”, Eesti Rahva Muuseumi kutsel tulevad festivalile kaks Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias valminud lavastust - Johanna Anett Toomeli „A Place Called Unknown” ja  Anumai Raska ning Katariina Undi „raska/unt/unt/raska”.

Lisaks etenduvad Draama programmis Tallinna Linnateatri “Vihmausside elust”, Kellerteatri “Emilie Sagée”, Karlova Teatri “Minu haukuv koer”, Theatrumi “See laps”, VAT Teatri “Kauka jumal” ja  Vanemuise “Naiste kool”.

Käesoleva aastal esietendunud lavastustest on festivali kavas Endla Teatri “Tango” ja koosluse Epner/Kangro/Ulfsak uuslavastus. Festivalil esietendub Musta Kasti uuslavastus “Memm”, lavastajaks Maret Tamme.

Fotod pressile:
https://drive.google.com/drive/folders/1pjdNA0M2BvElvPUU_YAcrdFtfuVhJ9l1?usp=sharing

Draama programmiga saab tutvuda leheküljel draama.ee

Piletid tulevad müügile 1. juulist Piletilevis.

Lisainfo:
Hedi-Liis Toome
Festivali kuraator ja tegevjuht
hediliis@festival.ee
+372 56606141

Teate edastas:
Katrin Tegova
Draama festivali turundus- ja kommunikatsioonijuht
+37256502721
press@festival.ee
draama.ee