Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024

Piret Jaaksi näidendiraamatu esitlus

Piret Jaaksi näidendiraamatu esitlus foto
7. september   kell 18.00
Tartu Uus Teater (väike saal) (TASUTA)
Kirjanik Piret Jaaks esitleb näidendikogumikku “Sireenid ja teisi näidendeid”, millele on teinud fantaasiarikkad kujundused Tartu kunstnik Marge Nelk. Autoriga vestleb Priit Põldma.

Esitlusel loevad Tartu Uue Teatri lavajõud Ilo-Ann Saarepera ja Martin Kork ette Jaaksi värske ja päevakajalise näidendi “Te Deum”.

Sissepääs tasuta

Raamatut saab osta kohapealt esitlushinnaga 13.-
Piret Jaaks on näitekirjanik, dramaturg ja stsenarist, kes on kirjutanud enam kui 20 draamateksti, mis on tulnud lavadele sellistes teatrites nagu Tartu Uus Teater, Eesti Draamateater, Ugala, Kanuti Gildi SAAL, Vaba Lava jt. Tema näidendeid on tõlgitud pea kümnesse keelde ning esitatud Soomes, Saksamaal, Lätis, Venemaal ja teistes riikides. Käesoleval aastal kaitses Jaaks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias filosoofiadoktori kraadi teatrikunstis.

Teos “Sireenid ja teisi näidendeid” koondab kokku Jaaksi kümne aasta jooksul kirjutatud olulisemad teosed, mis on pälvinud tunnustusi nii Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlustel kui ka Eesti teatri aastaauhindadel. Näidendeid iseloomustavad haprad kohtumised, salapära ja maagiline realism. Raamatu on toimetanud Eesti dramaturgia eestseisja Ene Paaver ja välja andnud kirjastus FRAAS.