Eesti Teatri Festival DRAAMA 2024

Oh Europa Action Hero

Oh Europa Action Hero foto
10. september  kell 16.00-20.00
Kaubamaja vastas TASUTA
Artistid Gemma Paintin ja James Stenhouse (kes töötavad koos Action Hero nime all) reisivad läbi Euroopa matkaautoga, et salvestada laule armastusest, mida neile laulavad inimesed, kellega nad kohtuvad. Alates 2018. aastast on artistid elanud ja töötanud oma furgoonis ning veetnud teel rohkem kui 300 päeva & ööd. Praeguseks on nad külastanud 33
riiki, läbinud üle 50 000 km ja salvestanud enam kui tuhandet võõrast inimest, kes laulavad armastusest, kaotusest, südamevalust ja ihast. See pidevalt arenev arhiiv on kättesaadav 24/7 digitaalsest võrgustikust, mida saab kuulata igaüks, kes kasutab selleks ettenähtud rakendust.
Selle aasta septembris läbivad nad erilise teekonna Riia Homo Novus festivali ja Kuopio ANTI festivali vahel, salvestades selle marsruudi ääres elavate inimeste hääli ja laule. Nende salvestuste abil loovad nad 2023. aastal projekti Festivals’ Path'i raames spetsiaalse raadiosaate, mis on mõeldud saatma teisigi reisijaid nende kahe linna vahelisel sõidul.
Kutsume teid meie matkaautosse laulma mõnda armastuslaulu, et lisada oma hääl saatesse. See võib olla mis tahes tüüpi armastuslaul - kaasaegne või traditsiooniline, mis räägib nii armumisest kui ka väljalangemisest, lahkuminekust või leppimisest. Kõik hääled on teretulnud!

Lisaks Festivals' Path'ile loodud saatele mängivad kõik meie reiside käigus salvestatud armastuslaulud pidevalt "raadio hotspotidest" üle Euroopa. Need asuvad mandri sõna otseses mõttes äärealadel (näiteks Cabo da Roca Portugalis, mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis), aga ka piiridel, sisemaal ja lõhedel, nii poliitilistel kui ka ajaloolistel, looduslikel ja geograafilistel, kujuteldavatel ja tegelikel. Kogutud armastuslaulud
kanduvad üle jõgede, mis eraldavad linnu, üle mäeahelike, mis läbistavad riike, ookeanide servadel ja mööda iidseid müüre, mida ehitasid ammu kadunud impeeriumid.

Kui soovite kuulata püsiülekannet ja kuulda armastuslaule, saate liikuda teile lähimasse "hotspot'i", kasutades rakendust "Oh Europa", mis on tasuta nii iOSi kui ka Androidi jaoks. Lihtsalt otsi "Oh Europa" ja lae rakendus alla. See muudab teie seadme kompassiks ja kaardiks, mis suunab teid lähima koha juurde, kus saate kuulata edastatavaid armastuslaule.

Kui jõuate umbes 100 meetri kaugusele hotspotist, häälestub teie telefon ülekandele. See võib olla kusagil lähedal või tuhandete kilomeetrite kaugusel teises riigis.

Meie kogutud armastuslaulud edastavad varjatud, kuid südamest tulevat sõnumit: sõnum mujalt, mis sisaldab hulgaliselt Euroopa kaaskodanike hääli, mis edastatakse valjusti ja selgelt. Sõltumata poliitilistest sõnakõlksudest, diplomaatiast või kunstikeelest, räägivad laulud hoopis sellest, kes me oleme ja kuidas me tunneme. Võib-olla pakuvad nad võimalust ümber orienteeruda ja mõtestada ümber meie suhteid üksteisega ja meie ühise ruumiga. Ja kuulates neid laule, mis levivad üle kogu kontinendi, võime me tegelikult kuulda, kuidas me iseenda valge müra seest esile kerkime. "Oh Europa" loob armastuse ühendusi üle piiride. Kutsume teid üles esitama armastuslaulu ja lisama oma hääle kogumikku.

JÄLGIGE TEEKONDA
Saate meid jälgida internetis aadressil oheuropa.com ja actionhero.org.uk või leida meid sotsiaalmeedias aadressil @ActionHeroLive #OhEuropa.

"OH EUROPA" KOHTA
Oh Europa on loodud armastusest; projekt, mis hõlmab kogu kontinendi ja läheb otse südamesse. Action Hero reisib oma matkaautoga mööda Euroopat ja kogub armastuslaule, mida neile laulavad võõrad inimesed. Artistid on loonud ka eepilise, 8-tunnise raadiosaate RadiOh Europa, kus kõlavad kõik seni salvestatud armastuslaulud. Action Hero matkaauto sees asuvas mikronäitusel "Postcards From The Edge" on videod ja helid nende reisidest koos kaasneva raamatuga.
"Oh Europa" on toodetud koostöös Farnham Maltingsiga. Transform, Matchbox ja Farnham Maltingsi ühistellimus.

ACTION HERO KOHTA
Gemma Paintin ja James Stenhouse tegutsevad koos interdistsiplinaarse etenduspraktika all Action Hero. Alates 2005. aastast on nad loonud teatrit, live-kunsti, installatsiooni, multimeediat ja kohaspetsiifilist praktikat hõlmavaid etendusi, mis on käinud üle 30 riigi ja 5 kontinendi.
Action Hero eksperimenteerib alati vormiga, mistõttu nende looming laieneb mitmesse loomingulisse tegevusvaldkonda. Kuigi nad töötavad peamiselt elava esitusega, kasutavad nad regulaarselt protsesse ja meediume, mis on neile tundmatud, ning kasutavad radikaalset DIY-meetodit, mille puhul nad tihtipeale navigeerivad üksi läbi uute tehniliste ja loominguliste territooriumide.
Action Hero on Inglismaa Kunstinõukogu riiklik portfelliorganisatsioon.