Eesti Teatri Festival DRAAMA 2023

PERFORMANCE GENIS

Sõltumatu Tantsu Lava

PERFORMANCE GENIS foto
11. septembril 17:00
Genialistide Klubis
11. septembril 21:00
Genialistide Klubis
Laval
ARTJOM ASTROV
OLIVER KULPSOO
RAIDO MÄGI
ANUMAI RASKA
RUSLAN STEPANOV
KAI VALTNA

Lavastajad RUSLAN STEPANOV ja ARTJOM ASTROV
Valguskunstnik OLIVER KULPSOO
Produktsioon SÕLTUMATU TANTSU LAVA
Fotod LEE KELOMEES

Esietendus
28. märtsil 2019
Sõltumatu Tantsu Laval

Etendus on ilma vaheajata ja kestab 1h 15min

Ohvripositsioon kui viis end selles maailmas kehtestada. Erinevatest rahvustest, elu- ja lavakogemustest koosnev trupp on hämmingus ja küsib: millal maailm ulatab mulle minule kuuluva koogitüki?

„Oma uude koostöölavastusse Sõltumatu Tantsu Laval oleme kutsunud osalema Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuteooria õppejõu Kai Valtna ning tantsukunsti õppejõu Raido Mägi, kelle kõrvale on dialoogipartneriks kaasatud nende tudeng Anumai Raska. Lavastus võtab temaatiliselt vaatluse alla ohvri kontseptsiooni, projitseerides selle etendajate ja publiku peale, tuues samaaegselt paralleele ajalooliste tõlgendustega vabadusest ja iseseisvusest.

Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi koostöös on varasemalt publikuni jõudnud tantsulavastus „Невесомость“ (Kanuti Gildi SAAL, jaanuar 2018) ning lavastusprotsessi showing Hiiumaa Tantsufestivalil (august 2018).

***

Ruslan Stepanov on eesti koreograaf, kes on tantsija ja koreograafina töötanud Vanemuise balletitrupis, elanud ja töötanud Saksamaal Görlitzis ja Berliinis, hetkel tegutseb vabakutselisena Eestis.

Artjom Astrov on aktiivselt osalenud kaasaegse etenduskunsti valdkonnas alates 2016. aastast, peamiselt helikunstniku rollis. Tema haridus ja muusikalised juured ulatuvad tagasi art rocki, free jazzi ja vabaimprovisatsioonini. Ta loob ka elektroonilist muusikat Benzokai nime all ning on plaadifirma Serious Serious asutaja.

Raido Mägi on etendusi andnud rahvusvaheliselt nii Ukrainas, Poolas, Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Šveitsis kui ka Venemaal. Ta on kogemusi jaganud Tallinna Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Ülikoolis, Nice-Sophia Antipolis Ülikoolis, Helsingi Teatri- ja Tantsukõrgkoolis jm. Laval on Raido koostööd teinud Charles Linehani, Xavier Le Roy, Susanne Berggreni, Amaia Urra, Juan Domínguezi, Tino Sehgali, Mart Kangro, Merle Saarva, Taavi Kerikmäe, Krõõt Juuraku ja paljude teistega.

Kai Valtna on hariduse saanud Tallinna Pedagoogikaülikoolist kultuurihariduse erialal ning Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolist Londonis ajaloolise tantsu erialal. Kai töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonnas tantsuteooria ja tantsuajaloo õppejõuna ning Tantsukunsti programmijuhina.

Anumai Raska on Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti tudeng. Tantsuga on ta tegelenud 8 aastat ja praegune huviorbiit on mõistus versus kehamälu – nende ära tundmine ning rakendamine. Pikemas perspektiivis naudib Anumai õpingute võlu ning otsinguid oma erialal.

Oliver Kulpsoo on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži valguskujundaja erialal. Töötanud NUKU teatris, Von Krahlis ja Sõltumatu Tantsu Laval valguskunstniku ja tehnikuna. 2017. aastast on Oliver vabakutseline kunstnik ning teinud valguskujunduste kõrval ka valgusinstallatsioone. Ta on oma osalusega lavastustega käinud Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes, Lätis, Norras, Šotimaal, Ukrainas, Türgis, Leedus, Austrias, Hollandis, Poolas, Palestiinas ja Hiinas.