Eesti Teatri Festival DRAAMA 2019

ELAGU, MIS PÕLETAB!

Lavakunstikooli XXVII lend / Anu Lamp / Johan Randvere

ELAGU, MIS PÕLETAB! foto
7. septembril kell 13
Saksa Kultuuri Instituudis
Kunstnikud LIISA KIVI ja REET AUS (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundus JOHAN RANDVERE ja RIINA ROOSE (Tallinna Linnateater)

Laval
ESTER KUNTU
LIISA SAAREMÄEL
 (Eesti Draamateater)
CHRISTOPHER RAJAVEER (Eesti Draamateater)
JÜRGEN GANSEN (Teater KELM ja Kuressaare Linnateater)
KARL LAUMETS (Vanemuine)
KARMO NIGULA (Eesti Draamateater)
ANU LAMP (Tallinna Linnateater)
JOHAN RANDVERE

Esietendus
26. märtsil 2016

Etendus on ilma vaheajata ja kestab 2 tundi

„Tollal öeldi, ja seda kordasid eriti põhjamaalased: igaühel meist on kaks kodumaad – oma maa ja Prantsusmaa.“ (Friedebert Tuglas)

20. sajandi alguses oli Pariis koht, kuhu soovisid reisida, kus elada ja luua kunstnikud, kirjanikud ning artistid kogu maailmast. Tänaseks Eesti kunstiloo klassikuteks saanud Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Konrad Mägi ja teised lasid end Pariisi sädelevast valgusest ning vabameelsest atmosfäärist võluda. Nad mõtisklesid kaasaegsete kunstisuundumuste üle, aga virelesid ka katusekambrites, otsisid sooja ja seltskonda Pariisi kohvikutest.

Laval on kuus tudengit aastal 2016 lõpetanud Lavakunstikooli XXVII lennust ja nende õppejõud Anu Lamp. Lavastuseks on inspiratsiooni saadud Kerttu Männiste ja Kadri Asmeri kureeritud näitusest „Valguse linn. Eesti kunstnikud Euroopa suurlinnades“, mis teeb kummarduse 20. sajandi alguse Eesti kunstnike reisi- ja loomingukirele. Laval põimuvad mängulises koosluses Tartu ja Pariisi kunstielu, lennukad manifestid ning boheemlaslikud supikeetmised, foonil küsimus – millal ja kuidas lõpuks päriselt saadakse kunstnikuks?